Kelmės samariečių ir ugniagesių parama Ukrainai

Kelmės samariečiai bendradarbiaudami su Kelmės rajono savanorių ugniagesių rinktine nuvežėme pilną autobusėlį humanitarinės paramos ukrainiečiams. Vykome į Lenkijos miestą Žešuvį dviese. LSB samariečių skyriaus pirmininkas Saulius Mockus ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojas Edvardas Globys. Kelionėje užtrukome daugiau kaip parą. Iki Žešuvio nuo Kelmės yra apie 800 km. Ten trumpai pabendravome su Ukrainos atstovais, atvykusiais pasiimti paramos ir į kelionę atgal.

Vykstant karui Ukrainoje ir matant, kad ugniagesiai gesina dieną naktį, jiems trūksta amunicijos, suteikėme jiems pagalbą. Mūsų ugniagesiai kovojančiai Ukrainai vežė iš Olandijos Hardenbergo miesto gautus specialius kostiumus, apsaugančius nuo cheminio ginklo. Ukrainiečiams tai reikšminga parama, nes putinistai stengiasi užimti Ukrainoje esančias atomines elektrines. Vežėme ir savo labdarą, kurią žmonės prie samariečių būstinės atnešė vasario 27 dieną.

Situacija Ukrainoje labai įtempta. Mes bendravome su atstovais iš Vakarų Ukrainos. Ten dabar didžiulis žmonių antplūdis, nes karas šioje teritorijoje nevyksta. Be to, į vakarinę Ukrainos dalį plūsta ir tie žmonės, kurie ruošiasi pasitraukti į saugias užsienio šalis. Ukrainos žmonės nori, kad būtų kuo labiau supaprastintas patekimas į šalia jos esančias saugesnes Europos Sąjungos šalis.

Слава Україні

 

Parašykite komentarą