Prezidentas ragina jungtis prie nevyriausybinių organizacijų

Prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene nuotoliniu būdu susitiko su didžiausių, pagalbą ir paslaugas pažeidžiamiausiems žmonėms visoje šalyje teikiančių nevyriausybinių organizacijų – Lietuvos „Carito“, Maltos ordino pagalbos tarnybos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Lietuvos samariečių bendrijos – vadovėmis, su kuriomis aptarė socialinę atskirtį patiriančių asmenų padėtį ir pačių organizacijų poreikius koronaviruso pandemijos laikotarpiu.

Girdėdamas nevyriausybinių organizacijų, slaugos bei globos įstaigų, ligoninių kvietimą visuomenei jungtis į savanorių gretas, Prezidentas su ponia Diana patys priėmė sprendimą registruotis savanoriais: „Kokia gali būti didesnė prasmė, nei sunkiu metu padėti šaliai ir artimam savo. Noriu padėti ne tik kaip šalies vadovas valstybės mastu, bet ir kaip paprastas pilietis konkrečiais mažais darbais. Pilietinės galios raiška šiandien kaip niekad reikalinga mūsų valstybei. Pilietiškumą turime išreikšti kiekvienas tai galintis – šiandien reikia pakelti visas bures! Dirbdami kartu, jausdami vienas kito petį, galime padaryti daugiau nei po vieną.“

Šalies vadovas pabrėžė plataus nevyriausybinių organizacijų pagalbos ir paslaugų tinklo valstybėje, jų nuveikiamų darbų regionuose svarbą, gilinosi, kokius pagrindinius iššūkius patiria šių organizacijų darbuotojai ir savanoriai, į pandemijos metu išaugusias reikmes, artimiausio laikotarpio rizikas ir galimybe mažinti koronaviruso sukeltos krizės pasekmes. Prezidentas domėjosi nevyriausybinių organizacijų nuomone, kaip šalyje pasirengta vakcinacijai, pristatė Prezidentūros užsakymu atliktos apklausos rezultatus, suponuojančius, kad karantino ribojimų laikymasis padidins vienišų asmenų visuomeninės pagalbos poreikį šventiniu laikotarpiu. Nevyriausybinės organizacijos patikino, kad yra pasirengusios visą šį laikotarpį organizuoti ryšį ir sušvelninti vienišų žmonių psichologinę atskirtį. Taip pat pažymėjo, kad turi išteklių labiau įsitraukti ir į pagalbą vakcinacijos procese, tačiau jiems trūksta informacijos iš koordinuojančių institucijų. Prezidentas pabrėžė, kad nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybėse socialines paslaugas teikiančių įstaigų vaidmuo šiuo klausimu itin svarbus, nes būtent jomis pasitiki žmonės ir ištisos bendruomenės.

„Dėkoju už didžiulį nevyriausybinių organizacijų indėlį valstybės ir žmonių gerovei, už kilnią jų misiją. Jūs esate tie, kurie kartu su valstybės ir savivaldybių įstaigomis, o dažnai net ir veiksmingiau nei jos, aprūpinate senelius, žmones su negalia, vaikus, socialinę riziką patiriančius, pabėgėlius ar nukentėjusius nuo smurto reikiama pagalba, teikiate jiems gyvybiškai svarbias paslaugas“, – dėkingumą išsakė Prezidentas. Pirmoji ponia taip pat prisidėjo padėka už tikrąjį rūpinimąsi žmonėmis, pridurdama, kad jų šeima Prezidentūroje yra stipri šių organizacijų palaikymo komanda.

Susitikime nevyriausybinės organizacijos išsakė savo problemas ir lūkesčius, pasidžiaugė, kad valstybė ėmė labiau įtraukti nevyriausybinį sektorių į sprendimų priėmimus, atsirado didesnis ryšys su valstybinėmis institucijomis. Buvo pabrėžta savanorystės vadybos stiprinimo, savanorių motyvavimo būtinybė, skaitmeninio raštingumo svarba mažinant atskirtį. Maltiečių vadovė padėkojo Prezidentui dėl inicijuotų Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisų, kurios vakar sėkmingai buvo pateiktos Seime – pasak šiame lauke dirbančių žmonių, pandemijos krizės metu formuojasi vadinamieji naujieji bedarbiai, kurie yra netekę pajamų, bet dar nėra atsidūrę pašalpas gaunančiųjų grandyje, tad didelis iššūkis rasti jiems būdų padėti, kol jie dar netapo benamiais.

Šaltinis: Lietuvos aidas

Parašykite komentarą