Lietuvos samariečiai mokė suteikti pirmąją pagalbą: gyvybę išgelbėti gali kiekvienas žmogus

Lietuvos samariečių bendrija atkreipė dėmesį į visuomenės žinių ir gebėjimų stoką, kai kritiniais atvejais tenka gelbėti kito žmogaus gyvybę. 2022 m. lapkričio 25–27 dienomis LITEXPO parodoje „Būkite sveiki“ profesionalūs medikai iš Kauno, Kėdainių ir Jonavos kartu su savanoriais mokė ir praktiškai demonstravo parodos lankytojus, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

 „Lietuvoje vis dar pasigirsta skaudžių atvejų, kai nelaimės atveju aplinkiniai pasimeta ir nežino, kaip elgtis gelbėjant žmogaus gyvybę. Visuomenei trūksta žinių ir įgūdžių, todėl matome prasmę dalintis patirtimi ir taip prisidėti prie situacijos gerinimo“, – teigia Lietuvos Samariečių bendrijos prezidentė Sonata Patkauskaitė. „Lietuvos samariečių stende Gyvybės gelbėjimo mokymai vyko tris dienas, stende nuolat budėjo ir gyvybės gelbėjimo mokė licencijuoti medikai ir savanoriai“.

Parodoje lankytojai kelioms minutėms buvo kviečiami sustoti prie Lietuvos samariečių stendo. Vos per kelias minutes lankytojus supažindinome, kaip reikiamu metu galima padovanoti žmogui antrą galimybę gyventi. Savanoriai ir medikai mokė, rodė, ką daryti, kaip suteikti pagalbą žmogui užspringus, infarkto, insulto ir kitais gyvybei pavojingais atvejais arba, kaip elgtis ir padėti skęstančiajam, gavusiam elektros smūgį ar patyrusiam sunkias traumas.

Dalyvaudami parodoje visuomenei priminėme, kad Lietuvos samariečių bendrija – tai daugiau nei 30 metų veiklą visoje Lietuvoje vykdanti organizacija, kurios viena iš pagrindinių funkcijų – pirmosios pagalbos mokymai visuomenei.

Šią Lietuvos samariečių bendrijos iniciatyvą palaikė ir parėmė socialiai atsakinga įmonė „Laidotuvių paslaugų centras“, kurio direktorė Agnė Kirkickaitė sakė: „Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą išvengsime skaudžių netekčių, su kuriomis mes, teikiantys laidojimo paslaugas, kasdien susiduriame. Mielai prisidedame prie socialinių projektų, kurie saugo žmogaus gyvybę. Branginkime vieni kitus!“

 

Parašykite komentarą