Jurbarko samariečiai skuba daryti gerą jau 30 metų

Šeštadienį, gegužės 28 d., Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija šventė savo veiklos 30 – metį. Labdaringa veikla užsiimanti organizacija šiuo metu Jurbarke vienija 72 narius.

Už aktyvų darbą ir nuoširdžią pagalbą šia proga buvo apdovanotas ne vienas Jurbarko samarietis. Padėkos raštus įteikė Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius, Lietuvos samariečių bendrijos prezidentė Sonata Patkauskaitė, Jurbarko krašto bendrijos pirmininkė Kristina Vančienė. Sveikinimo žodžius tarė ir prisiminimais dalinosi ilgametis bendrijos buvęs Jurbarko skyriaus pirmininkas Jurbarko rajono Garbės pilietis Antanas Juozas Kazakevičius, Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas.

Šio garbingo jubiliejaus proga krašto bendriją Jurbarko bibliotekoje sveikino svečiai iš Kėdainių, Klaipėdos, Kauno, Kelmės, svečias iš Vokietijos, taip pat Jurbarko rajono Garbės pilietis  Heinzas Puttlitzas  ir kt.

„Viena iš didžiausių labdaros organizacijų Jurbarke, kuri turi devynis vaikų dienos centrus, labdaros valgyklą…turi didžiausią paramos teikimo tinklą“ – apie Jurbarko labdaros organizaciją sakė meras S. Mockevičius.  Taip pat priminė, kad tarp nedaugelio rajono Garbės piliečių, net du yra samariečiai. „Tai parodo šios organizacijos brandą ir svorį”, – sakė jis.

 Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija yra tai labdaros visuomeninė organizacija, kuri jau trisdešimt metų vykdo socialines, globos, paramos, integracijos, psichologinės, socialinės reabilitacijos, dienos centrų, vaikų vasaros užimtumo ir kitas programas, jungia Lietuvos piliečius, nepriklausomai nuo jų profesijos, partiškumo ar religinių įsitikinimų.

Trumpa Jurbarko krašto bendrijos istorija

1992 m. sausio 31 d. Jurbarko miesto savanorių – aktyvistų buvo įkurta Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija.

1997 metais Jurbarko mieste samariečių pastangomis buvo įsteigta labdaros valgykla, kurioje iki šiol maitinama  50-70 socialiai remtinų miesto žmonių.

1999 metais buvo įsteigtas Jurbarko dienos centras suaugusiems, kuriame lankėsi 30-50 garbingo amžiaus žmonių.

2004 metais įsteigtas Jurbarko vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 50 vaikų.

2008 metais įsteigtas Raudonės vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 25 vaikai.

2009 metais ataskaitinio rinkiminio susirinkimo metu pirmininku išrinktas Antanas Juozas Kazakevičius ir valdyba iš septynių asmenų.

2010 metais įsteigtas Vadžgirio vaikų dienos centras,kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 25 vaikai.

2010 metais įsteigta dėvėtų baldų parduotuvė, esanti Kauno g. 36.

2010 metais pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus samariečių skyriumi. Vilniaus samariečių skyrius laimėjęs projekto finansavimą iš ES, suteikė galimybę 7 vaikų priežiūrą -neformalųjį ugdymą, dirbančių vienišų mamų. 

2014 metais pradėtas vykdyti projektas „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje teikimas“. 

2016 metais kartu su Jurbarko švietimo centru pradėtas vykdyti projektas „Kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams), ir jų šeimų nariams“. 

2017 metais ataskaitinio rinkiminio susirinkimo metu pirmininke išrinkta Kristina Vančienė ir valdyba iš septynių asmenų. 

2017 metais įkurtas Girdžių vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 10 vaikų.

2017 metais įkurtas Šimkaičių vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 15 vaikų.

2018 metais įkurtas Veliuonos vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 25 vaikai.

2018 metais įkurtas Seredžiaus vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 25 vaikai.

2018 metais įkurtas Juodaičių vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 20 vaikai.

2018 metais įkurtas Eržvilko vaikų dienos centras, kuris veikia iki šiol ir jame lankosi 25 vaikai.


Informacijos šaltinis www.mlaikas.lt
Straipsnis ir nuotraukos Oksanos Mazur

 

Parašykite komentarą