Lietuvos samariečių bendrijos projektas skirtas Kauno miesto negalią turintiems vaikams ir jaunimui

Lietuvos samariečių bendrija 2019 m. kovo – gruodžio mėn. įgyvendino Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą “Suteikime Kauno miesto neįgaliems vaikams ir jaunimui galimybę pagerinti jų fizinę ir emocinę gyvenimo kokybę”. Projekte dalyvavo 20 vaikų, 1 suaugęs ir 45 tėveliai. Vaikai, turintys fizinę ir kompleksinę negalią kiekvieną dieną darė įvairius pratimus tiek vandenyje tiek pas trenerius individualiose mankštose. Tai labai stipriai pagerino vaikų sveikatos būklę: jie sustiprėjo fiziškai, įgavo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, tapo savarankiškesni bei sveikesni. Užsiėmimus lankė VšĮ “Miegančiuose drambliuose”, “Girstučio” baseino komplekse, samariečių patalpose. Saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymas per dailės, šokio – judesio, muzikos ir kasdieninių įgūdžių lavinimo, palaikymo ir atkūrimo užsiėmimus padėjo vaikams atsipalaiduoti, plėtoti savo vaizduotę, išgyventi teigiamas emocijas, atskleisti savyje talentus, pasisemti stiprybės. Tai buvo puiki galimybė vaikams atsiverti naujovėms, pokyčiams, patyrė saviraiškos ir bendravimo džiaugsmą, augino savyje emocinio intelekto koeficientą.

Projekte buvo teikiama asmeninio asistento paslauga regos negalią turinčiam asmeniui. Jį lydėjo į mokymo įstaigas, padėjo spręsti kylančias problemas, pažinti ir valdyti negalią.

Psichologo individuali emocinė pagalba, savipagalbos ir šeimų paramos grupių veikla padėjo spręsti kylančias neįgaliųjų šeimos narių emocines bei kitas asmenines problemas.

Vykome į edukacinę išvyką į alpakų ūkį – veislyną – Alpakos Trakai, kurios metu vaikai su tėveliais galėjo alpakas paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankos, šeimininkų paruoštu specialiai gyvūnams pritaikytu saugiu pašaru, pavedžioti jas su pavadėliu bei pasidaryti pačių įspūdingiausių nuotraukų prisiminimui. Vaikų teigiamos emocijos ir džiaugsmas užpildė visą ūkį, nes jos labai gražios, mielos, drąsios ir turinčios nuostabiai minkštą kailį.

Visas projektas labai teigiamai ir tiesiogiai paveikė vaikų su negalia integraciją į visuomenę bei padėjo spręsti socialines bei sveikatingumo problemas Kauno mieste. Su šiuo projektu prasidėjo realus darbas ir pagalba Kauno vaikams ir jaunimui, turintiems fizinę ir kompleksinę negalią. Profesionalių specialistų pravedami užsiėmimai, treniruotės sustiprino vaikučių tiek fizinę tiek psichologinę sveikatą, nes per pasitikėjimą ir žaismingumą atrastos vaiko stiprybės ir jomis remiantis buvo plečiami visi kiti gebėjimai bei raida.

Projektas buvo pristatomas LRT televizijos laidoje „Gyvenimo spalvos“ su aktore Kristina Savickyte.

 

Parašykite komentarą